![]() |
| Gears | 27 Speed |
| Frame Material | Aluminum alloy |
| Wheel Size | 26" |
| Voltage | 36V |
| Power Supply | Lithium battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Battery Capacity | 10Ah |
| Torque | 50-60 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Down Tube |
| Tire Width | 26*1.95'' |
| Place of Origin | TIANJIN |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Range | 35km |
| voltage | 36V |