![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Gears | Single Speed |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 14" |
| Voltage | 60V |
| Power Supply | LEAD-ACID BATTERY |
| Braking System | Drum Brake |
| Battery Capacity | No Battery |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Max Speed | <30km/h |
| Torque | 30-50 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Battery | Lead Acid Battery |
| Frame Material | High Carbon Steel |
| Motor Power | 500W |
| Motor | Brushless Hub Motor |
| Brake | Front+Rear Drum Brake |
| Tire | 14-250 Vacuum Tire |
| Frame | Steel Alloy Frame |
| Display | LCD Display |