






| Gears | 7 Speed |
| Frame Material | aluminum alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | lithium battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Battery Capacity | 13Ah |
| Torque | 30-50 Nm |
| Tire Width | 2.1 |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Tire Width | 20*4" |
| Place of Origin | TIANJIN |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Battery | 48V 13Ah Lithium Battery |
| Motor Power | 750W |
| Motor | Brushless Motor |
| Display | LCD Display |
| Controller | Intelligent Controller |