![]() |
![]() |
![]() |
| Gears | 7 Speed |
| Frame Material | Aluminum alloy |
| Wheel Size | 20" |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | Lithium battery |
| Braking System | Disc Brake |
| Battery Capacity | 36Ah |
| Torque | 30-50 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Tire Width | 20*4" |
| Place of Origin | TIANJIN |
| Range per Power | > 60 km |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Battery | 48V 36Ah Lithium Battery |
| Motor Power | 1500W |
| Motor | Brushless Motor |
| Frame | Aluminum Alloy Frame |
| Brake | Mechanical disc brakes |
| Display | LCD Display |
| Fork | All aluminum hydraulic double shoulder lockout |
| Derailleur | Shimano 7-speed |