![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
| Gears | 3 Speed |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 16''*4.0 |
| Voltage | 48V |
| Power Supply | LEAD-ACID BATTERY |
| Braking System | Drum Brake |
| Battery Capacity | No Battery |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Max Speed | 30-50Km/h |
| Torque | 30-50 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Integrated Battery |
| Battery | No Battery |
| Motor Power | 1200W |
| Tire | 16''*4.0 |
| Brake | Drum Brake |
| Display | LCD Display |
| Motor | Steel Frame |
| Frame | LED Front Light + Tail Light |
| Controller | Intelligent Controller |
| Light | Front Light + Tail Light |