
| Gears | 3 Speed |
| Frame Material | Steel |
| Wheel Size | 14" |
| Voltage | 60V |
| Power Supply | Without bettery |
| Braking System | Front Disk & Rear Drum |
| Battery Capacity | Without bettery |
| Motor position | Rear Hub Motor |
| Battery Position | Rear Carrier |
| Smart Type | Electronic, Digital |
| Range per Power | 31 - 60 km |
| Max Speed | 32km/h |
| Torque | 30-50 Nm |
| Charging Time | >3 hours |
| Special Feature | Digital Display |
| Driven Type | Electric |
| Motor | Brushless |
| Brake | Hydraulic Disc Brake |
| Power Source | LEAD-ACID BATTERY |
| Display Type | LCD |
| Motor | 60V 800W |
| Tire | 14*2.75 Vacuum Tire |
| Max Load | 150 Kgs |
| Range | 50-60 Kms |